פתח תפריט
?מי אנחנו
למעננו > מי אנחנו >

 

 מפלגת למעננו

 

LOGO H

 

 

 

 

אנו מאמינים כי במדינת ישראל הנכנסת לעשור ה 7 להיווסדה ,יש מקום לדרך חשיבה חדשה ואמיצה בחברה הערבית. החברה הערבית עוברת בעשורים האחרונים תמורות מרחיקות לכת, יותר ויותר קולות מבקשים למצוא את השילוב בחברה הישראלית לעמוד על הדומה ופחות על השונה.

 

דרכה של תנועת למעננו נותנת את הדעת על הפרט, על האזרח הערבי כמו גם על כלל האזרחים בני המיעוטים בישראל, תוך מתן דגש על נושאים כמו רווחה, בריאות, איכות הסביבה, חינוך, תעסוקה וקידום במידרג החברתי במדינת ישראל.

 

המפלגה החדשה "למעננו" הינה מפלגה המאגדת בתוכה כוחות הן מהמגזר הערבי והן מהיהודי, אשר פועלים בראש ובראשונה יחדיו למען מטרות חשובות אלה. אין שמאל ואין ימין. יש שילוב והתקרבות מתוך הכרה שהמיעוטים בישראל הם לא הבעיה, הם הפיתרון. הם הפיתרון לחוסנה של חברה ישראלית חזקה ומלוכדת.

 

מפלגת "למעננו" מייצגת את כלל גווני הקשת של החברה הערבית מגדירה עצמה כמפלגה חברתית דמוקרטית שחרטה על דיגלה בראש סדר העדיפויות לקדם להוביל ולהביא לשינוי ולפתרון בכל הבעיות החברתיות והאזרחיות של החברה הערבית.

 

ההרכב האנושי של המפלגה טומן בחובו ייצוג של מגוון אזרחים יהודים וערבים מכל גווני הקשת החברתית בהם אנשי אקדמיה, אנשי ציבור ,נציגים מעולם התקשורת ,מהעולם העסקי, הביטחוני, החינוכי ואחרים.

 

מפלגת "למעננו" אינה מפלגה מזוהה עם צד כלשהו במפה הפוליטית בישראל,לא שמאל ולא ימין. השאיפה הראשית של המפלגה היא להשפיע מבפנים. להשפיע מתוך הממשלה על מצבם של המיעוטים בישראל. אנו מאמינים כי יש ליטול חלק בכל ממשלות ישראל מתוך תפיסה כי זו הדרך הטובה ביותר להביא לידי מימוש את המטרות אשר הציבה לעצמה עבור בוחריה.

 

 

 

 

 

 

במפלגת "למעננו" אנו מאמינים שבאמצעות שיתוף פעולה בין יהודים וערבים, נוכל להביא לחברה שיוויונית אשר מעניקה הזדמנות שווה לכל אזרחיה להשתלב באופן חופשי בכל תחומי החיים.

 

תפיסת עולמנו נשענת על העובדה כי רבים מהאזרחים הערבים במדינה רואים עצמם כחלק בלתי נפרד ממדינת ישראל (מצ"ב מחקר שערכנו בנושא) , עטורת ההישגים וההערכה בעולם כולו . יחד עם זאת רבים מאזרחיה הערבים חשים כי אין די מקום ובמה הנותנת ביטוי להישגים רצונות ושאיפות של החברה הערבית והתרבות הייחודית של המיעוטים.

 

הפעילות המפלגתית תחתור לתיקון הפערים על ידי הקצאת משאבים בצורה שיוויונית ומתן הזדמנויות שווה לשינוי המצב בחברה הערבית בכל תחומי החיים.

 

 

 

משמעות השם ה"למעננו"

 

המכנה המשותף בין כל מגזרי החברה הישראלית הוא תעודת הזהות הישראלית . כולנו ישראלים בראש ובראשונה בהגדרת זהותנו. זהו הבסיס הרחב שמהווה תשתית ליצירת שותפות בכל תחומי החיים. הזהות האזרחית היא הקו המחבר בין כלל האזרחים במדינה על כל גווניה.

 

הודות להסכמה הגורפת בנקודת המוצא הזו בחרנו לצאת לדרך משותפת שתביא לאחווה וחיים משותפים לדו קיום אמיתי שנסמך על המשותף והדומה – כולנו ישראלים . הכרה שישנם פערים בין אזרחים שמצהירים על נאמנותם למדינה חותרת ופוגעת בחוסנה החברתי של החברה הישראלית.

 

בשורה של מחקרי עומק עולה כי הציבור הערבים הישראלי מביע מורת רוח מכך שישנם כוחות פוליטים כלכליים שמתייגים ומנציחים את הפערים בחברה הישראלית.

 

מפלגת למעננו נולדה מתוך צורך אמיתי וכמיהה חיונית ליצור תיקון ולשנות את פני המציאות מתוך דאגה ואחריות גדולה לעתידה של המדינה ולחוסנה.

 

מפלגת למעננו תשב בכל ממשלה ימין שמאל שתבטיח להביא צמצום פערים ומתן הזדמנות שווה בחברה הישראלית.

 

אנחנו מאמינים בשירות לאומי , כל אחד ואחת על פי צו מצפונו החופשי. לטעמנו , זהו צו השעה ונראה כי בשלו התנאים בחברה הישראלית ליצירת חברה חזקה המושתת על ערכי שיוון וסולידאריות חברתית.

 

אימייל: lemanenu@lemanenu.co.il

 

פייסבוק עקבו אחרינו בפייסבוק

הפעל נגישות

בניית אתרים